HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 88 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No mne to pripadalo ze nesuhlasis, a napisal si vlastne to iste co ja a vyznelo to tak ako keby som to ja napisal naopak. :)
A te moje narazky a smile neber osobne ja som taky vtipalek zly a skazeny :twisted:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
Stredovek nebude smerodajny, nejak si odporujes, lebo antika neni stredovek.
Eposy sa vtedy pisali, a vlastne to co verejnost pozna je dielo Metamorfozy(myty) a eposy Ilias a Odysea. Z tade je vacsina mytickych pribehov co asi myslis.
edited: chybka


viem ze antika nieje stredovek..ale nemyslel som ze gr. mytologia je fantasy ale ze tie prisery a tak...uz som to tu niekde spominal tak to nejdem rozvadzat...to bolo len na margo

ci by fantasy nemalo prekrocit prah sucastnosti? podla mna by sa malo fantasy odohravat v neurcitom case. to je najlepsie a tak neprekroci prah...no nie?

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Finrod: To ja som to nemal napisat tak chaoticky. Mal som sa vyjadrit presnejsie. Ale nechajme to uz tak. :D


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Annun... ty si škatulkovaci človek...

Načo zisťovať čo je a čo už nie je fantasy. Ach jaj, zas jedna zbitočná téma... je pekné čítať vaše názori... ale prečo to škatuľkovať. Budte radi že niečo take existuje, a že sa mate čo čítať... že existuju draci elfi a trpoši a ostatné fantasy bordele...

Je to jedno... radujte sa že fantasy existuje, a nehadajte sa čo je a čo nie je fantasy... FUJ FUJ FUJ

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.12.2004
Príspevky: 184
Body: 5
Bydlisko: Zimohrad

Neprítomný
Lord elf: ale v niektorom fantasy je magická sila tiež len z nejakých prísad ako keď babička navarý odvar lásky z netopierieho hovna a z prasačej srsti dá to zlej prsatej princeznej ktorá to dá velkému paladinovi lebo on chce plochú Marienku :ikonka05:

_________________
Valar morghulis, řekla hlasitě, jako by věděla, co znamenají.
Valar dohareis odpověděl a dotkl se dvěma prsty čela.
Samozřejmě že dostaneš svou kajutu.


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Atharis napísal:
Lord elf: ale v niektorom fantasy je magická sila tiež len z nejakých prísad ako keď babička navarý odvar lásky z netopierieho hovna a z prasačej srsti dá to zlej prsatej princeznej ktorá to dá velkému paladinovi lebo on chce plochú Marienku

To je rozpravka :)

meloolem napísal:
viem ze antika nieje stredovek..ale nemyslel som ze gr. mytologia je fantasy ale ze tie prisery a tak...uz som to tu niekde spominal tak to nejdem rozvadzat...to bolo len na margo

Tych priser co ma spolocne zrovna grecka mytologia a fantasy je fakt velmi malo. Skor si fantasy autori vytvorili vlastne.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
Tych priser co ma spolocne zrovna grecka mytologia a fantasy je fakt velmi malo. Skor si fantasy autori vytvorili vlastne.


skor vacsina priser je z mytologii,nie? :?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  


V myzologii sú ale príšeri ako obor harpye a malý zelený škriatkovia. Možno že pretvarovaním niektorých vznikly ostatné príšery. No v každom prípade sú vo fantazy dielom autora


Hore
   

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mnoo ani nie, ono pozri me na Tolkiena, kolko z jeho bytosti sa nachadza v mytologii. Ovela viac ako konkrtne bytosti, si ich autori skorej prerabali z mytologickeho zakladu na ich vlastny model. A v tomto smere z greckej mytologie az tak necerpali. Skor zo severskej, aspon podla mna, samozrejme to neznamena ze nekto necerpa z antiky, ved krom toho ja som vsetky fantasy diela necital , tak nemozem posudit, ale zdoterajsich skusenosti je to tak. A dobre vieme ze moderny autori sa skor drzia trochu tolkienovskych bytosti vo vacsine.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
akoze trpaslici su bez najmensich poxyb seversky. ved keby merali o polovicu viac tak cisty vikingovia..alebo nieco podobne...

fakt sa autori povecine drzia tolkiena. ved napr elfovia su myslim ze v originale maly skriatkovia a nie taky vzneseny ako ix pan tolkien urobil (dufam ze sa nemylim)

ale zas co som cital od gemmella dake veci (napr temny mesic) tak tam mal svoje rasy..okrem ludi samozrejme. niekto by uz mohol napisat knihu bez ludi. bola by to haluz...teda ak uz nieje

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Dobrej nápad.Hlavní hrdina kouzelný pes kterak se dere přes ty skřety ,elfy a jiný pronárody... :D


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Hej elfovia boli mali lesni skriatkovia, dalej, autori fantasy cerpaju najviac zo severskej, z greckej cerpaju malo, dost cerpaju z tolkiena, a vo vacsine toho strasne vela pozmenia a vytvoria si vlastne aj.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Ayaki...to som zrowna tak nemyslel ale bola by to zwerinka. ja som skor myslel na to ze cokeby niekto vytvoril svet kde by proste ludia neucinkovali.

z greckej ozaj toho nieje vela (odkial je gryf?)...ta severska asi podla mna najviac pripomina fantasy....ved aj tam bol kopec urastenyx bradatyx bojovnikov, kralov a tak.
a v grecku boli chlapi obaleni plaxtami a s olivovou ratolestou na hlave. a aj tie ix brnenia boli muucne.

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
meloolem ved na to aby to bolo fantasy nemusia tam byt len urasteni bojovnici po zuby ozbrojeni v mocnych brneniach. Stare grecke baje a povesti maju prvky fantasy. Ono korene fantasy by sa dali pozorovat uz v staorveku napr. prve dochovane dielo Epos o Gilgamesovi :ikonka21:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
Hej elfovia boli mali lesni skriatkovia, dalej, autori fantasy cerpaju najviac zo severskej, z greckej cerpaju malo, dost cerpaju z tolkiena, a vo vacsine toho strasne vela pozmenia a vytvoria si vlastne aj.


Uhm, tak to by som s istotou netvrdil, pretoze v nordickej mytologii to neboli mali lesni skriatkovia!!!

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 88 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun